MarketingSocial media

Skuteczne wskazówki, jak znaleźć odbiorców i czytelników

Musisz zauważyć, jak wiele innych blogów otrzymują liczne komentarze, podczas gdy ty dostajesz tylko kilka. Ponadto, należy się zastanawiać, dlaczego nikt nie chciał czytać Twoich ostatnich postów.

Najprawdopodobniej czytelnicy nie są świadomi twojego bloga, więc trzeba znaleźć czytelników i urzekać ich. Oto jak:

Korzystanie z różnych sieci społecznościowych – Korzystanie z serwisów społecznościowych, takich jak Google+, Twitter, a nawet Facebook może pomóc Ci zwiększyć Twoją ekspozycję online. Musisz dobrze komunikować się z czytelnikami i korzystanie z tych środków jest najszybszym i najbardziej efektywnym sposobem, aby to zrobić.

Prześlij posty gości – Szukaj witryn blogowych, które akceptują posty gości i stwórz najlepszy post dla niego. Wielu blogerów akceptuje wpisy gości, więc zapewniamy, że znajdziesz chociaż jeden. Większość z nich z wdzięcznością przyjmuje wpisy gościnne. Dobry wpis gościa może przyciągnąć dobrą ilość czytelników na twoim blogu, więc napisz dobrze. Tak więc, to jest po prostu słuszne, aby napisać odpowiedni post gościnny na korzyść autora, czytelników i Ciebie również.

Podziel się dobrym wpisem, gdy natkniesz się na interesującą treść, o której czytelnicy chcieliby wiedzieć, a następnie nie wahaj się podzielić się nią z nimi. Na pewno natkniesz się na dobre treści za każdym razem, gdy będziesz w sieci, a więc bądź technologicznie zaawansowany. Za każdym razem, gdy widzisz pomocne treści kopiuj – wklej link do swojego notesu i zapisz go w osobnym folderze. W ten sposób, będzie to łatwe dla Ciebie, aby opublikować linki na Twitterze po zalogowaniu się. Jednak trzeba publikować te linki okresowo do zwiększenia zainteresowania czytelników. To pozwoliłoby im przychodzić na bloga i Twitter, aby dowiedzieć się więcej na temat najnowszych ciekawostek. Umieszczanie co sekundę nie jest wskazane, więc musisz publikować swoje linki w regularnych odstępach czasu.

Zaprenumeruj Newslettery – to również pomoże, jeśli zaprenumerujesz bloga, który najbardziej lubisz czytać. Poza tym czytanie to nauka. Jeśli martwisz się o otrzymywanie spamu, to zaleca się, aby utworzyć e-mail tylko dla swoich biuletynów. W ten sposób można oddzielić biuletyny od osobistych wiadomości e-mail. Poza tym, będziesz mógł czytać te biuletyny, kiedy tylko zechcesz. Będzie to dla Ciebie łatwe do zarządzania i sortowania. Po przeczytaniu dobrego biuletynu, poświęć trochę czasu, aby napisać odpowiedź do autora. To by zwiększyć wiarygodność autora i swoją.

Oświeć czytelników – Zamiast pisać o prawdopodobnych problemach z blogiem, rozsądnym byłoby zapytać czytelników, jakie dokładnie problemy napotkali na blogu, który wymaga rozwiązania. W ten sposób, byłoby to łatwe dla Ciebie, aby dokonać zapisu przyczyn i kluczy, które mogłyby rozwiązać problemy na blogu. Zamiast pisać o tym, że blogerzy powinni coś zrobić, stwórz blog, który wyjaśnia, że blogerzy powinni wiedzieć o pewnym temacie, powinni wiedzieć o takich problemach jak problemy w HTML, Feeds i przerwane linki. W ten sposób łatwo byłoby im znaleźć to, czego szukają i w jaki sposób by to zastosowali. Zachowaj skupienie i nie pisz tylko ogólnie. Musisz wyjaśnić czytelnikom każdy post, a nie być nieprecyzyjnym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Close
Close
Close