Biznes

Concierge – kto to jest i czym się zajmuje?

Na czym polegają tego typu usługi?

Concierge to profesja znana przede wszystkim na terenie Europy, choć do Polski przybyła stosunkowo niedawno i nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że na wakacjach, w hotelach czy też w ośrodkach wypoczynkowych możemy skorzystać z szeroko rozumianych usług concierge. W Polsce spotykamy się z konsjerżami. Są to osoby od zadań specjalnych, które w większości przypadków obsługują m.in. VIP-ów i spełniają ich specjalne życzenia.

Concierge – co to właściwie oznacza? Przydatne informacje

Zastanawiając się nad tym, czym tak naprawdę jest concierge powinniśmy mieć na uwadze, iż są to wszelkie usługi dodatkowe, wychodzące poza zakres usług podstawowych, np. w hotelach. Konsjerż staje się niejako asystentem gościa hotelowego/klienta i zajmuje się m.in.:

  • organizowaniem spotkań,
  • rezerwowaniem stolików na spotkania biznesowe czy też kolacje i obiady,
  • zapewnieniem rozrywki,
  • dostarczaniem luksusowych aut.

Concierge to osoba, która powinna mieć szerokie kontakty i możliwości, dzięki czemu będzie w stanie sprostać oczekiwaniom wymagających gości na każdej płaszczyźnie. Oczywiście korzysta na tym cały hotel lub też konkretny obiekt, w którym znajdziemy konsjerża, ponieważ jest on później polecany innym osobom. Konsjerż to osoba „od wszystkiego”, która nie boi się wyzwań i zawsze dba o dobre samopoczucie gości/klientów. Jednocześnie nie może być przy tym zbyt nachalna.

Usługi concierge – gdzie możemy się z nimi spotkać? Co wchodzi w ich skład?

Usługi concierge są nam oferowane przede wszystkim w luksusowych hotelach oraz obiektach wypoczynkowych, więc jeśli udajemy się wraz z całą rodziną na wymarzone wakacje powinniśmy sprawdzić to, czy na miejscu będziemy mieć do dyspozycji konsjerża. Często wiąże się to z dość dużym wydatkiem, ale przecież podczas wypoczynku stawiamy na swój komfort i maksymalny relaks. Concierge zatroszczy się o spełnienie naszych najbardziej szalonych zachcianek, a więc zorganizuje nam przejażdżkę konną lub nurkowanie, przygotuje prywatne pokazy czy też zaplanuje czas wolny. Dzięki temu skupiamy się jedynie na urlopie.

W dawnych czasach usługi concierge były praktykowane w zamkach oraz pałacach (oczywiście pod nieco inną postacią). Aktualnie korzystają z tego m.in. biznesmeni, celebryci, gwiazdy VIP oraz wielcy przedsiębiorcy. Wszystko jest jednak uzależnione od naszych możliwości finansowych, więc najpierw dobrze to sobie przeanalizujmy, tak aby na miejscu nie było żadnych niespodzianek. Concierge ma bardzo szerokie kompetencje, dlatego bez większego trudu zorganizuje lekcje śpiewu dla dzieci i szkolenie dla psów, przygotuje prywatne zajęcia tańca lub nauki języka obcego, a do tego zatroszczy się o to, aby ubrania w szafie klienta były dokładnie wyprasowane.

Concierge – czy warto skorzystać z jego usług? Największe zalety

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy warto skorzystać z usług konsjerża? Każdy podejmuje w tym zakresie samodzielną decyzję. Concierge pozwoli nam skupić się wyłącznie na przyjemnościach, relaksie oraz zaspokajaniu najskrytszych potrzeb. Załatwianie wszelkich spraw na wyjeździe przychodzi nam z dużą łatwością. Nie musimy sobie zaprzątać głowy tym, aby zorganizować ważne spotkanie, czy też zaplanować wolny czas. Zajmie się tym doświadczony profesjonalista, któremu możemy w stu procentach zaufać i ustalić z nim wszelkie szczegóły współpracy. Osoby korzystające z usług concierge na szeroką skalę podkreślają to, że w ten sposób mogą się „uwolnić” od natłoku spraw i obowiązków, zyskując sporo dodatkowego czasu. Nie tracą długich godzin na wyszukiwanie różnego rodzaju informacji oraz rezerwowanie biletów. W niektórych przypadkach lepiej pozostawić to wykwalifikowanym specjalistom.

Concierge – krótkie podsumowanie

Przechodząc do krótkiego podsumowania artykułu o concierge warto wspomnieć o tym, że jest to osoba od zadań specjalnych, z którą możemy się spotkać m.in. w luksusowych hotelach oraz ośrodkach wypoczynkowych. Zdecydowanie najczęściej z takich usług korzystają gwiazdy VIP, celebryci, biznesmeni oraz wielcy przedsiębiorcy. Niesie to za sobą pewne wydatki, dlatego też nie każda osoba będzie w stanie zdecydować się na skorzystanie z tego typu usług. Za każdym razem trzeba to sobie dokładnie przeanalizować.

Konsjerż to niejako asystent gościa hotelowego/klienta, który pozwala nam skupić się na przyjemnościach, wypoczynku i relaksie. Tym samym zyskujemy dużo wolnego czasu i nie musimy wyszukiwać różnego rodzaju informacji na własną rękę. Usługi concierge opierają się m.in. na rezerwowaniu stolików na spotkania biznesowe i kolacje, organizowaniu spotkań, przejażdżek konnych i nurkowania, zapewnieniu rozrywki oraz dostarczaniu luksusowych aut. Jeśli mamy taką potrzebę konsjerż może nam też zorganizować szkolenie dla psa oraz prywatne zajęcia tańca, śpiewu lub nauki języka obcego. Przed wyjazdem sprawdźmy jednak, czy w danym hotelu będziemy mogli liczyć na profesjonalne usługi concierge, dzięki czemu asystent zadba o nas na każdym kroku.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close