NarzędziaTechnologie

Wyszukiwanie obrazem Google

Wiele osób używa Internetu po to, aby zdobyć jakieś informacje i czegoś się dowiedzieć na dany temat. Większość pytań skierowana jest, do sieci z prostego powodu, internet jest prosty w obsłudze i szybki. Użytkownik internetu szybko klika w wyszukiwarce dane zagadnienie i wyskakuje mnóstwo stron czy sama Wikipedia, gdzie można znaleźć definicje danego np; danego słowa. No, ale wyszukiwanie, to nie tylko wypisywanie fraz w pasku wyszukiwania. Od paru lat wyszukiwarka Google udostępnia internautom opcje, funkcje innowacyjną wyszukiwania obrazem.

Osoby, które znalazły w sieci ciekawą tak zwaną infografikę, a następnie chciałyby się o niej dowiedzieć coś więcej. Tutaj np: autorzy zdjęć, którzy chcą sprawdzić czy nikt nie wykorzystuje ich fotografii, mogą śmiało korzystać z funkcji wyszukiwanie obrazem Google.

Co to jest szukanie obrazem?

Szukanie obrazem Google jest to funkcja, która kiedy z niej korzystamy sprawdza zdjęcia, lub obrazy z Internetu. Jest, to bardzo ważne aby sprawdzać inne media w Internecie ponieważ dzięki temu można mieć korzyści z innych stron internetowych. W przypadku, kiedy niektórzy kradną dane za pomocą różnych sztuczek hakerskich.

Dzięki funkcji szukania obrazem Google, można znaleźć ludzi, co kradną dane lub zdjęcia.

Szukanie obrazem Google po raz pierwszy miało swoja premierę w 2001 r pod nawą: Google Images Search.

W polskiej wersji językowej pojawiła się, rok później, a dokładnie 9 Listopada 2002 roku.  Dzięki przystosowanej specjalnie do tego celu wyszukiwarce, można poszukać informacji w Internecie o przedmiotach widocznych na zdjęciu lub obrazie. Tak naprawdę wystarczy, tylko wejść na images.google.com

Po co używać narzędzia wyszukiwania obrazem Google?

Dla webmasterów – taka osoba może korzystać z tego narzędzia, aby otrzymać tak zwane backlinki , do swojej strony Internetowej.

Dla fotografów – wskazane jest, aby fotografowie korzystali z tego narzędzia wyszukiwaniem obrazem Google, aby nikt ich obrazów nie wykorzystywał nielegalnie, oraz aby chronić swój dorobek pracy.

Sposoby wyszukiwania obrazem Google

Jednym z nich jest metoda działająca na zasadzie: przeciągnij i upuść.

Daje ona możliwość wykorzystania zdjęcia, jak i obrazu znalezionego w sieci. Poprzez przeciągnięcia obrazu, na pole wyszukiwania, dodajemy je do wyszukiwarki i w ten sposób uzyskujemy listę wyników w wyszukiwarce obrazem Google.

Następny sposób, jest ściśle powiązany z adresem URL danego obrazu. Na podstawie adresu URL grafiki można wyszukać dużo informacji na jej temat.  Trzeba w tym przypadku kliknąć w grafikę, prawym przyciskiem myszy, aby skopiować adres URL i przenieść go na pole wyszukiwania.

Następnie po kliknięciu w ikonę aparatu fotograficznego, trzeba wybrać opcję: wklej adres URL grafiki lub obrazu, i gotowe.

Kolejnym sposobem jest przesłanie grafiki lub obrazu bezpośrednio z komputera. Po wejściu na stronę images.google.com, trzeba kliknąć w ikonę przedstawiającą aparat fotograficzny, a następnie wybrać opcję wyślij obraz. Wybieramy obraz, którego chcemy akurat użyć do wyszukiwania za pomocą wyszukiwarki obrazów Google.

Wyszukiwarki Internetowe dają nam nieograniczone możliwości, dlatego warto wykorzystywać różne narzędzia, które udostępnia nam np: samo google.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close