Reklama

Ile kosztuje billboard przy autostradzie?

Nietrudno zauważyć, że billboardy reklamowe często umieszczane są przy autostradach. To  lokalizacja uznawana za jedną z najbardziej strategicznych z punktu widzenia marketingowego. Z jakiego względu i czy taka inwestycja rzeczywiście jest opłacalna? Sprawdzamy, ile kosztuje billboard przy autostradzie.

Gdzie najczęściej umieszczane są billboardy reklamowe?

Billboardy reklamowe z reguły znajdują się w miejscach o dużym ruchu pojazdów, często w pobliżu węzłów autostradowych, skrzyżowań czy centrów handlowych. Miejsca te są starannie wyselekcjonowane, aby dotrzeć do maksymalnej liczby kierowców i pasażerów.

Co więcej, duże powierzchnie reklamowe przy autostradach i w podobnych miejscach, pozwalają na kreatywne i efektowne przekazy wizualne. To idealne miejsce dla grafik, które przyciągają uwagę. Ponadto widoczne są już z daleka, dlatego trudno je przeoczyć. Pasażerowie zazwyczaj patrzą na nie mimowolnie, a tym samym zapamiętują przekaz reklamowy.

Koszt umieszczenia billboardu przy autostradzie – co ma na niego wpływ?

Ile zatem kosztuje billboard przy autostradzie? To pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ koszty zależą od wielu czynników.

Przede wszystkim znaczenie ma okres trwania kampanii. Krótkoterminowe kampanie mogą być tańsze, nie zawsze jednak dobrze spełnią swoje zadania. Istotny jest także rozmiar billboardu. Im większy, tym zazwyczaj większy koszt. Z tego też względu decyzja dotycząca jego rozmiaru powinna być uzależniona od budżetu oraz zamierzonego efektu reklamowego.

Ponadto cena billboardu może znacznie różnić się w zależności od lokalizacji. Bardziej atrakcyjne i uczęszczane obszary generują wyższe koszty. Jeśli więc dana autostrada jest bardziej popularna, to wynajęcie przestrzeni reklamowej w tym miejscu będzie zapewne droższe.

Również sam projekt billboardu ma wpływ na ostateczną cenę. Niektórym wynajmującym zależy na dodatkowych usługach, jak chociażby jego podświetleniu. Ostatni aspekt, jaki może mieć znaczenie to wybrany okres w roku. Niektóre okresy, takie jak święta czy wydarzenia specjalne, mogą wpływać na ceny reklam. Popularność danego okresu może skutkować wyższymi kosztami.

Ile kosztuje billboard przy autostradzie? Stawki!

Ile kosztuje billboard przy autostradzie? Koszt umieszczenia billboardu przy autostradzie najczęściej zależy od wybranego podejścia. Pierwszym, najczęściej stosowanym rozwiązaniem, jest dzierżawienie gotowych, dostępnych powierzchni reklamowych. W przypadku wyboru tej opcji, klient ma możliwość wynajęcia istniejącej przestrzeni reklamowej, za co płaci ustaloną miesięczną opłatę. Wynosi ona przeważnie od 500 złotych miesięcznie do nawet kilku tysięcy w zależności od popularności danego miejsca. Dokładne ceny możesz poznać, kierując zapytanie ofertowe na https://luxframe.pl/.

Drugim podejściem jest zlecenie budowy własnych nośników reklamowych. Po dokonaniu jednorazowej inwestycji można wówczas korzystać z niej bez ograniczeń czasowych. Ten wybór przekłada się jednak na wysokie koszty i nie dla każdej firmy będzie opłacalny. Warto więc każdorazowo rozważyć, co w danym przypadku okaże się bardziej trafne.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close